Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Ganina Nataly Eesti kevadtuur

Pärnu Kontserdimaja Kammersaal

Pärnu Kontserdimaja Kammersaal vaata kaarti

T 23. apr 2019 | 19:00 - 21:00

Lisa kalendrisse
Mine ostma (6,00-8,00€) Mine ostma (6,00-8,00€)
Galerii
Tutvustus

Ülestõusmispühade meloodia Natalja Ganina kontsertprogrammis „Kevad Eestis" ​​​​

„Tal on poeesiatunnetust. Ta paneb iga heli kõlama otse pillikeele südamest …” Ivari Ilja, professor, Eesti Muusikaakadeemia rektor

Selles pidulikus programmis on palju Chopini muusikat. Chopini teostes ei ole liigseid sõnu ja iga noot on osa meloodiast. Samuti tulevad kontserdil esitamisele Tšaikovski, Rahmaninovi, Nielseni, Raveli ja Liszti šedöövrid.

Noor ja andekas pianist Natalja Ganina ei ole veel laiemale publikule tuttav, kuid on jõudnud oma muusikuelus juba palju teha. Alustades õppimist Paul Jurjani nimelises muusikakoolis nelja-aastasena, jätkas ta õpinguid esmalt Latgale ning seejärel Jurmala muusikakoolis. Soov end muusikas täiustada viis ta esimesele tõsisele rahvusvahelisele konkursile Narvas, kus leidis aset märgiline kohtumine ühe parima Baltimaade muusikaprofessori Lauri Väinmaaga.

Professor märkas kohe noore õpilase visa iseloomu, kes püüdis alati rohkem teha kui talle ülesandeks anti.

Mitme aasta vältel toimunud pideva ja sihikindla õppetöö tulemuseks oli märkimisväärne progress noore ande arengus, mille väljendiks oli auhinnaliste kohtade saavutamine paljudel rahvusvahelistel konkurssidel Lätis, Leedus, Eestis, Tšehhis, Prantsusmaal ja Taanis.

Pärast Läti talendikonkursi võitmist 2012. aastal, andis Natalja oma esimese soolokontserdi Riia Läti Seltsi Maja kuldses saalis. 2015. aastal võttis ta osa rahvusvahelisest pianistide konkursist „Rahvusvaheline Aarhusi konkurss” Taanis, kus esinesid kõige andekamad muusikad kogu maailmast. Seal jäi ta silma žürii liikmetele, kes tegid talle ettepaneku jätkata õpinguid Suurbritannias Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis.

Niisiis, tänu professor Lauri Väinmaa unikaalsele vaistule on Nataljast saanud taasiseseisvunud Lätis ainus pianist, kellel on esmakordselt õnnestunud pääseda õppima muusika bakalaureuseõppes maailma ühte mainekamasse muusikalist kõrgharidust andvasse õppeasutusse.
Kriitikute arvates iseloomustab tema klaverimängu universaalne fraas, nüansseeritud lähedus ja taktitunne, mitte pealetükkiv julgus ja virtuoossus, vaid pigem psühholoogiline sügavus.
See kontsert ei jäta kedagi ükskõikseks, kaks tundi mööduvad ühe hetkega, jättes hinge rahu ja harduse…

„Vaid muusika suudab öelda kõike, seejuures midagi selgitamata”.
-Sam Smith

Loe lähemalt: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/mitmesugust/ganina-nataly-eesti-kevadtuur-63023/

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: Look description

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google