kultuur.parnu.info
Sunday, 16. December 2018
www.parnu.eewww.visitparnu.comwww.parnunoored.ee
AvalehtMeililistTagasisideSisukaartKultuurireklaam
Eesti
December 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 1
  • 2
  • 31
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Millal toimub?

Täna   |   Homme   |   Nädala jooksul   |   Kuu jooksul   |   
Mis toimub?

Kontserdid   |   Etendused   |   Näitused   |   Film/kino   |   Kirjandus   |   Tants   |   Folkloor   |   Käsitöö   |   Laat   |   Meelelahutus/klubi   |   Elav muusika/pubi   |   Sport   |   Kiriklik   |   Koolitus/kursus   |   Konverents/seminar   |   Muusikateater   |  
Toimumispaigad

Kontserdipaigad
Muuseumid / galeriid
Raamatukogud
Kultuurikeskused
Teater ja kino
Spordirajatised
Pubi / kohvik / restoran
Ööklubid
Organisatsioonid

Pärnu Linnaorkester
Koorid ja vokaalansamblid
Instrumentaalmuusika
Rahvamuusika
Kunst ja käsitöö
Tantsukollektiivid
Teater ja sõnakunst
Tähtsündmused

Tähtsündmused 2019
Otsi sündmust!

Poola-Läti filmifestival MARMORMEES JA MILDA

Aeg:15.11.2018 - 13.01.2019
Koht:Pärnu linn
 
URL:mona.ee

15. november 2018 - 13. jaanuar 2019 UUE KUNSTI MUUSEUMIS (Esplanaadi 10, Pärnu)

Poola-Läti filmifestival MARMORMEES JA MILDA 

Filmid, mis muutsid maailma

Poola ja Läti vabariikide 100. sünnipäeva filmifestival "Marmormees ja Milda" koondab endas kahe riigi dokumentaal- ja mängufilme, mis aitasid muuta riigikorda mitte üksnes neis riikides, vaid ka ülejäänud Ida-Euroopas. Suur osa Poola ajaloo pöördelisi hetki kajastub Andrzej Wajda (1926 - 2016) loomingus. Mõned Wajda filmid isegi initseerisid eeltulevaid sündmusi ja tõestasid niimoodi, et suurtel meistritel ja nende teostel võib olla ka ajalugu muutev roll.

Läti filmiajaloost Andrzej Wajdale sarnast laiahaardelist loojat ei leia. Meie lähinaabrite filmograafias on aga siiski meistreid, kelle linateosed innnustasid XX sajandil oma maad ja rahvast tagasi võitlema, vaba mõtlemist ja riiklikku iseseivust. Nagu Eestis, nii ka Lätis olid peamised tegijad dokumentalistid. Juris Podnieks, Ivars Seleckis, Herz Frank, Andris Slapinš - olid need mehed, kelle mõte ja looming astus ajaga sammu ning sageli ka ees.

Pilet seansile 4€, sooduspilet 2€  

Filmid linastuvad kuni 13. jaanuarini igal kolmapäeval, neljapäeval ja laupäeval.

KAVA 

15. november kell 19.00
Andrzej Czarnecki ROTIPÜÜDJA (Poola, 1986, 20 min.)
Mark Soosaar MILDA (Eesti, 2018, 25 min.)

16. november kell 16.00
Žanete Skarule LENDAVATE MUNKADE PÜHAKODA (Läti, 2017, 55 min.)

17. november kell 16.00
Mark Soosaar MILDA (Eesti, 2018, 25 min.)
Herz Frank KEELATUD TSOON (Läti, 1975, 66 min.)

***

21. november kell 18.00
Žanete Skarule LENDAVATE MUNKADE PÜHAKODA (Läti, 2017, 55 min.)

22. november kell 18.00
Herz Frank KEELATUD TSOON (Läti, 1975, 66 min.)

24. november kell 16.00
Andrzej Wajda MARMORMEES (Poola, 1977, 165 min.)

***

28. november kell 18.00
Herz Frank KÜMME MINUTIT VANEM (Läti, 1978, 10 min.)
Herz Frank TAGASIVAADE (Läti, 2002, 102 min.)

29. november kell 18.00
Andrzej Wajda MARMORMEES (Poola, 1977, 165 min.)

1. detsember kell 16.00
Herz Frank KÜMME MINUTIT VANEM (Läti, 1978, 10 min.)
Herz Frank TAGASIVAADE (Läti, 2002, 102 min.)

***

5. detsember kell 18.00
Anna Schmidt HELILOOJA KRZYSZTOF PENDERECKI. RAJAD LABÜRINDIS (Saksamaa, 2013, 88 min.)

6. detsember kell 18.00
Andrzej Wajda RAUDMEES (Poola, 1981, 156 min.)

8. detsember kell 16.00
Audrius Stonys AJASILLAD (Leedu, Läti, Eesti, 2018, 80 min.)

*** 

12. detsember kell 18.00
Uldis Brauns 235 000 000 (Läti, 1967, 108 min.)

13. detsember kell 18.00
Andrzej Wajda RAUDMEES (Poola, 1981, 156 min.)

15. detsember kell 16.00
Ivars Zviedris: DOKUMENTALIST (Läti, 2013, 52 min.)

***

19. detsember kell 18.00
Andrzej Wajda KÕIK MÜÜGIKS (Poola, 1968, 105 min.)

20. detsember kell 18.00
Juris Podnieks KAS ON KERGE OLLA NOOR? (Läti, 1987, 83 min.)

22. detsember kell 16.00
Andrzej Wajda KÕIK MÜÜGIKS (Poola, 1968, 105 min.)

***

26. detsember kell 16.00
Anna Schmidt HELILOOJA KRZYSZTOF PENDERECKI. RAJAD LABÜRINDIS (Saksamaa, 2013, 88 min.)

27. detsember kell 16.00
Juris Podnieks KAS ON KERGE OLLA NOOR? (Läti, 1987, 83 min.)

29. detsember kell 16.00
Marcel Łoziński 89mm EUROOPAST (Poola, 1993, 12 min.)
Pawel Lozinski ISA JA POEG (Poola, 2013, 58 min.)

*** 

2. jaanuar kell 16.00
Ivars Seleckis LÄHEB EDASI (Läti, 2018, 96 min.)

3. jaanuar kell 16.00
Laila Pakalnina Triloogia: LINAD. PRAAM. POST (Läti, 1991 - 1995, 10/15/21 min.)

5. jaanuar kell 16.00
Andrzej Wajda KATÕN (Poola, 2007, 125 min.)

6. jaanuar kell 16.00
Ivars Seleckis LÄHEB EDASI (Läti, 2018, 96 min.)

***

9. jaanuar kell 18.00
Andrzej Wajda KATÕN (Poola, 2007, 125 min.) 

10. jaanuar kell 18.00
Ilona Bruver HAAVATUD RATSANIK (Läti, 2017, 95 min.)

12. jaanuar kell 16.00
Audrius Stonys AJASILLAD (Leedu, Läti, Eesti, 2018, 80 min.)

13. jaanuar kell 16.00
Andris Slapinš LIIVI LAULUD (Läti, 1975, 20 min.)
Mark Soosaar MILDA (Eesti, 2018, 25 min.)

Uue Kunsti Muuseum, Esplanaadi 10, 80010 Pärnu

© Pärnu Linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakond | Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu | Üldinfo: 444 8240 | Infotelefon: 15505 | Faks: 444 8201 | E-post: hko@lv.parnu.ee