kultuur.parnu.info
Saturday, 20. October 2018
www.parnu.eewww.visitparnu.comwww.parnunoored.ee
AvalehtMeililistTagasisideSisukaartKultuurireklaam
Eesti
October 2018
    Millal toimub?

    Täna   |   Homme   |   Nädala jooksul   |   Kuu jooksul   |   
    Mis toimub?

    Kontserdid   |   Etendused   |   Näitused   |   Film/kino   |   Kirjandus   |   Tants   |   Folkloor   |   Käsitöö   |   Laat   |   Meelelahutus/klubi   |   Elav muusika/pubi   |   Sport   |   Kiriklik   |   Koolitus/kursus   |   Konverents/seminar   |   Muusikateater   |  
    Toimumispaigad

    Kontserdipaigad
    Muuseumid / galeriid
    Raamatukogud
    Kultuurikeskused
    Teater ja kino
    Spordirajatised
    Pubi / kohvik / restoran
    Ööklubid
    Organisatsioonid

    Pärnu Linnaorkester
    Koorid ja vokaalansamblid
    Instrumentaalmuusika
    Rahvamuusika
    Kunst ja käsitöö
    Tantsukollektiivid
    Teater ja sõnakunst
    Tähtsündmused

    Pärnu Linnagalerii 2018 kalender
    Tähtsündmused 2018–2019
    Otsi sündmust!

    XXXI PÄRNU FILMIFESTIVAL

    Aeg:03.07.2017 - 16.07.2017
    Koht:Pärnu linn
     
    URL:www.mona.ee

    3.–16. juuli 2017 Pärnus

    XXXI PÄRNU FILMIFESTIVAL

    Pärnu Rahvusvaheline Dokumentaal- ja Antropoloogiafilmide Festival

    Lennart Meri ideest 1987. aastal sündinud festival on Baltimaade vanim filmipidu, mis 2017. aastal toimub juba 31. korda. Festivali üheks peateemaks on olnud juba esimesest festivalist peale põlisrahvaste ja nende kultuuride ellujäämine. Kuid kavast leiab ka tänapäeva ühiskonda peegeldavaid sotsiaalseid käsitlusi, portreefilme huvitavatest inimestest ning inimsuhetest kui ka kunsti- ja muusikateemalisi filme. Alati on oluline koht ka lastel ja noortel, kellele korraldatakse õpitube ning näidatakse laste- ja noortefilmide võistlusprogrammi.

    XXXI Pärnu Filmifestivali 1. nädala kava
    ELAMISE KUNST


    Uue Kunsti Muuseumis

    Esmaspäev, 3. juuli

    19.00 AVATSEREMOONIA pühendatud Soome Vabariigi 100. aastapäevale 

    KUNSTNIKU ELU, 59', 1999, Soome, režissöör Lasse Naukkarinen
    MERERETK, 56', 2017, Soome (filmitud Läänemerel), režissöör Jouni Hiltunen
     

    Teisipäev, 4. juuli

    16.00 INSPIRATSIOONI RAJAD, 20’, 2016, Venemaa, režissöör Anton Zemljakov
    TÜHI RUUM, 58’, 2016, Belgia / Prantsusmaa, režissöör Jasna Krajinovic

    17.30 MERI HOMME, 82’, 2016, Kasahstan / Saksamaa, režissöör Katerina Suvorova

    19.00 ÄRAVALITU, 106’, 2017, USA, režissöör Abbie Reese

    21.00 LAIP, 16’, 2016, Belgia, režissöör Benjamin d'Aoust
    ÖÖLIBLIKAS – GRISELIDIS REAL, AUTOPORTREED, 74’, 2016, Belgia (filmitud Belgias, Prantsusmaal, Šeitsis), režissöör Marie-Eve de Grave

    23.00 AMAZONA, 82', 2016, Kolumbia, režissöör Clare Weiskopf
     

    Kolmapäev, 5. juuli

    16.00 VIIMANE HOOAEG, 13’, 2016, Poola, režissöör Slawomir Witek
    MUSTIKAVAIMUD, 12’, 2016, Läti, režissöör Astra Zoldnere
    IKOON, 52’, 2016, Poola (filmitud Venemaal), režissöör Wojciech Kasperski

    17.30 KURBUS EI KESTA IGAVESTI, 8’, 2016, Venemaa / Holland, režissöör Aleksei Dmitrijev
    TAHAN OLLA KUNINGAS, 72’, 2015, Iraan, režissöör Mehdi Ganji 

    19.00 PÄIKESELINN, 104’, 2017, Gruusia / USA / Katar / Holland (filmitud Gruusias), režissöör Rati Oneli

    21.00 LIIVAMEHED, 15’, 2016, UK, režissöör Tal Amiran
    KÜLMAD SUUDLUSED, 15’, 2016, Belgia / Kolumbia (filmitud Kolumbias), režissöör Nicolas Rincon Gille
    VRAKK, 73’, 2014, Saksamaa (filmitud Venetsueelas), režissöör Markus Lenz

    23.00 TEISIK, 21’, 2015, Holland, režissöörid Roy Villevoye, Jan Dietvorst
    SPANDEX SAPIENS, 87’, 2016, Soome (filmitud Soomes ja Kanadas), režissöör Oskari Pastila
      

    Neljapäev, 6. juuli

    16.00 KEERIS, 72’, 2016, Mehhiko, režissöör Laura Herrero Garvin

    17.30 21 X NEW YORK, 70’, 2016, Poola (filmitud USA-s), režissöör Piotr Stasik

    19.00 ENNE KOITU, 27’, 2016, Poola, režissöör Lukasz Borowski
    MAASTIKU EMBUSES, 79’, 2015, Filipiinid, režissöör Andrea Capranico

    21.00 NAOMI'S SALADUS, 16’, 2016, Holland, režissöör Saskia Gubbels
    H*ART ON, 73’, 2016, Tšehhi (filmitud Jaapanis, Prantsusmaal, Šveitsis, Tšehhis), režissöör Andrea Culkova 

    23.00 TANTSIME TÄNAVAL, 20’, 2016, Venemaa (filmitud Jamaikal), režissöör Jegor Papulov
    HIINA VAN GOGHID , 52', Hiina, režissöör Haibo Yu, Kiki Tianqi Yu
      

    Reede, 7. juuli

    16.00 MINU TÜTAR NORA, 16’, 2016, Belgia / Prantsusmaa, režissöör Jasna Krajinovic
    PARIIS VOUGIB, 67’, 2015, Prantsusmaa, režissöör Gabrielle Culand

    17.30 ÕNNESEPP, 11’, 2016, Venemaa, režissöör Sergei Tsyss
    NAINE JA LIUSTIK, 56', Leedu, (filmitud Tian Šani maestikus), režissöör Audrius Stonys

    19.00 AASTAD LAINUD, TALV TULEB, 17’, 2016, Poola, režissöör Karol Palka
    SALADUS ALUSPESUS, 19’, 2016, UK / Šveitsi, režissöör Diane Agatha
    RAADIO KOBANI, 68’, 2016, Holland (filmitud Süürias), režissöör Reber Dosky

    21.00 SAABUSIN SURNULT, 72’, 2015, Mehhiko / UK, režissöör Mark Aitken 

    23.00 PRINTS DETHMERI KUMMALINE LUGU, 21’, 2017, Prantsusmaa (filmitud Kongos), režissöörid Hadrien La Vapeur, Corto Vaclav
    VALLASLAPS, 52', Rootsi, režissöör Knutte Wester
     

    Laupäev, 8. juuli
    Päev Ukrainaga
    Dokid Ukraina toetuseks. Filmidele lisaks ukraina folkmuusikat Ruslan Trochynsky pereansamblilt. 

    16.00 HOLODOMOR: ELLUJAANUTE HÄÄLED, 29’, 2015, Kanada (filmitud Ukrainas ja Kanadas), režissöör Ariadna Ochrymovych 

    17.00 NÄEME!, 34’, 2016, Ukraina (filmitud Ukrainas), režissöör Julia Kochetova-Nabozhniak

    18.00 KUI KASTEPISAR PÄIKESES, 108', 2016, Šveitsi, (filmitud Ukrainas), režissöör Peter Entell

    22.00 AUHINNATSEREMOONIA

     

    Sütevaka Humanitaargümnaasiumis

    Teisipäev, 4. juuli 

    13.00 Dokid lastele
    TEHERANI LAPSED, 27’, 2016, Iraan, režissöör Daniel Asadi Faezi
    SAŠ, 54’, 2016, Hispaania (filmitud Ukrainas ja Hispaanias), režissöör Felix Colomer

    15.00 Tudengidokid
    NAEL, 32’, 2016, Ukraina, (filmitud Ukrainas, Šveitsis, Lichtensteinis), režissöör Philip Sotnychenko
    ÕPETAMINE, 20’, 2016, Poola, režissöör Emi Buchwald
    ZOOLAND, 32’, 2016, Saksamaa (filmitud Palestiinas), režissöör Pary El-Qalqili
    MILLAL TUUL TASANEB, 66’, 2016, Poola (filmitud Ukrainas), režissöör Aniela Gabryel

    18.00 Pagulased
    HOTELL SPLENDID, 90’, 2016, Itaalia, režissöör Mauro Bucci

    20.00 Teadusfilmid / Rituaalid
    PÜHA REHI, 18’, 2016, Itaalia (filmitud Austrias), režissöör Michele Trentini
    MÜSTILINE MEISTRITEOS, 69’, 2016, Holland (filmitud Hollandis, UK, USA), režissöör Maarten de Kroon

    22.00 Inimene ja loodus
    27 KORDA AEG, 73’, 2016, Belgia (filmitud Polüneesias), režissöör Annick Ghijzelings
     

    Kolmapäev, 5. juuli 

    13.00 Dokid lastele
    TABLO-A, 6’, 2015, Hispaania (filmitud Haiitil), režissöör Mario Torrecillas
    KUMMALINE ARMULUGU ISEENDAGA, 91’, 2015, Holland (filmitud EL-is), režissöör Ester Gould

    15.00 Tudengidokid
    NÄEME!, 34’, 2016, Ukraina, režissöör Julia Kochetova-Nabozhniak
    TAGASITEE, 31’, 2016, Belgia, režissöör Maurits Wouters
    VIIMANE VENE AURIK DOSTOJEVSKI, 23’, 2015, Venemaa, režissöör Ivan Magdesyan
    MEIE PROOV, 11’, 2005, India, režissöör Rrivu Laha
    MA IKKA VEEL OTSIN SIND..., 15’, 2016, Venemaa, režissöör Pavel Ruzyak

    18.00 Pagulased
    DELTA PARK, 68’, 2016, Prantsusmaa (filmitud Itaalias), režissöör Karine de Villers ja Mario Brenta

    20.00 Teadusfilmid / Rituaalid
    VAIDLUS, 7’, 2013, Pratsusmaa (filmitud Indias), režissöör Thomas Lallier
    NAISTE VAHEL, 26’, 2014, Boliivia, režissöör Melisa Sanchez Hincapie
    BOLI BANA, 59’, 2017, Belgia (filmitud Burkina Fasos), režissöör Simon Coulibaly Gillard

    22.00 Inimene ja loodus
    aMari, 85’, 2016, Hispaania (filmitud Hispaanias ja Prantsusmaal), režissöör Gregorio Azkona Andueza
     

    Neljapäev, 6. juuli 

    13.00 Dokid lastele
    PONPOKO MÄGI, 10’, 2016, Jaapan, režissöör Takayuki Yoshida
    LINNUPOISS, 22’, 2016, Holland, režissöör Ingrid Kamerling
    TOLM, 50’, 2016, Nepaal, režissöör Deepak Tolange

    15.00 Tudengidokid
    LÄHISUHTED, 18’, 2016, Poola, režissöör Zofia Kowalewska
    SAAGU ÖÖ, 15’, 2017, Ungari / Prantsusmaa, režissöör Benjamin Hameury
    MAHARASHTRA PÜHAD SALUD, 30’, 2013, India, režissöör Richa Hushing

    18.00 Pagulased
    PAGULASLAAGER, 2’, 2016, Iraan, režissöör Saeed Naghavian
    SWAGGER, 84’, 2016, Prantsusmaa, režissöör Olivier Babinet

    20.00 Põlisrahvad
    TÕUKERATAS. VENE TURISMI RAHVUSLIKUD JOONED, 25’, 2016, Venemaa, režissöör Janna Tolstikova
    TÕELINE VÄGILANE, 26’, 2017, Eesti / Venemaa (Bašiiria), režissöör Jelena Porošna
    ENNE LAINET, 23’, 2016, Kanada (filmitud Taimaal and Birmas), režissöör Molly Willows

    22.00 Inimene ja loodus
    LOODUS: KOIK OIGUSED KAITSTUD, 22’, 2016, Holland (filmitud Hollandis ja Saksamaal), režissöör Sebastian Mulder
    KUIVAL AJAL ÄRAELAMINE, 35’, 2016, Angoola / Portugal / UK (filmitud Angoolas), režissöör Ines Ponte
     

    Reede, 7. juuli 

    13.00 Tudengidokid
    #instalove, 13’, 2016, Poola, režissöör Anna Wowra
    VÕIDUSÕIT, 18’, 2016, Poola, režissöör Stanisłw Cuske
    PLATSKAART, 51’, 2016, Venemaa, režissöör Felix Jakubson
    KULTUURIKULTIVAATOR, 18’, 2016, Poola (filmitud Poolas), režissöör Anna Urbanczyk

    16.00 Tudengidokid
    SIBER – VÕIMALUSTE MAA, 52’, 2016, Venemaa, režissöör Andrei Ananin
    SAMAARIA MEES, 25’, 2016, Eesti, režissöör Maria Aua
    SPIELFELD, 26’, 2017, Saksamaa (filmitud Austrias), režissöör Kristina Schranz

    18.00 Muusikadokid
    SADA TÕUSU, 60‘, 2016, Moldova (filmitud Moldaavias, Rumeenias), režissöör Max T. Ciorbă

    20.00 Põlisrahvad
    TEMPO, 78’, 2016, Hispaania, režissöör Manuel Valcarcel

    22.00 Teadusdokid
    VIIESOOLINE INIMENE, 40’, 2015, Indoneesia, režssoor Kiki Febriyanti
    HALBI-HALBI – ETNOGRAAFILINE PROFIIL, 40’, 2013, India, režissöör Rrivu Laha
     

    Laupäev, 8. juuli 

    13.00 Dokk lastele
    KUNSTNIKU ELU, 59・L, 1999, Soome, autor Lasse Naukkarinen, filmi ees esineb peategelane Esa Naukkarinen

    14.00 Tudengidokid
    VANARAUD, 6’, 2016, USA, režissöör Chris Filippone
    MASSIVÕTE. LAHIVÕTE, 20’, 2016, Venemaa, režissöör Aleksander Zubovlenko
    + Balti Filmi- jaMeediakooli tudengite dokid ca 75 min

    16.00 Eksperimentaaldokid
    USSID, 24’, 2016, Belgia, režissöör Xavier Seron ja Matthieu Donck
    ASIMUUT, 15’, 2016, Itaalia, režissöör Emiliana Santoro
    KES ME OLEME?, 5’, 2016, Itaalia, režissöör Alessio De Marchi
    MA OLEKSIN SIIT LAHKUNUD, 15’, 2016, Venetsueela / Saksamaa, režissöör Lena Ditte Nissen

    18.00 Muusikadokid
    TŠELLO PAREM POOL, 37’, 2016, Poola, režissöör Aleksandra Rek
    VALGUSE HAAL, 53’, 2017, Armeenia (filmitud Šveitsis), režissöör Hrant Vardanyan

    20.00 Põlisrahvad
    ALFAIAO, 13’, 2016, Portugal, režissöör Andre Almeida Rodrigues
    KES ON SU VANAISA? 23’, 2016, Saksamaa (filmitud Burkina Fasos), režissöör Sunjha Kim
    VÄIKESED INIMESED, SUURED PUUD, 45’, 2016, Venemaal (filmitud Kesk-Aafrika Vabariigis), režissöör Vadim Vitovtsev

    22.00 Põlisrahvad
    ELU TULEKUL, 75’, 2016, Belgia, režissöör Claudio Capanna
    SAATAN JA PUHA VESI, 12’, 2016, Soome (filmitud Etioopias), režissöör Diego Maria Malara
      

    Pühapäev, 9. juuli
    Lähenevaks Soome Vabariigi 100. aastapäevaks
    Kava toetab Soome Vabariigi suursaatkond Eestis 

    11.00 KOOLIPOISI ELU, 58', 2002, Soome, režissöör Lasse Naukkarinen

    12.00 MIINA!, 89', 2001, Soome, režissöör Lasse Naukkarinen

    14.00 SPANDEX SAPIENS, 87’, 2016, Soome (filmitud Kanadas ja Soomes), režissöör Oskari Pastila

    16.00 TALLINNA TUHKATRIINU, 69', 1996, Soome, (filmitud Eestis), režissöör Pirjo Honkasalo

    17.30 ELUAUR, 84', 2010, Soome, režissöörid Joonas Berghall, Mika Hotakainen

    19.00 MERERETK 56', 2017, Soome, filmitud Laanemerel, režissöör Jouni Hiltunen

     

    Pärnu Haigla

    TEADUSDOKID MEDITSIINIST

    Esmaspäev, 3. juuli
    ALAFIA, 25’, 2016, Šeitsi (filmitud Beninis), režissöör Jan Baumgartner
    TAGASIHOIDLIKUD SAAVUTUSED, 26’, 2017, Iirimaa, režissöörid Mia Mullarkey, Alice McDowell

    Teisipäev, 4. juuli
    TUULERAHVAS, 59’, 2015, Prantsusmaa (filmitud Iraanis), režissöör Abtin Sarabi

    Kolmapäev, 5. juuli
    HALLID RAKUD, 83’, 2017, Holland, režissöör Jan Louter

    Neljapäev, 6. juuli
    NAERATUS, 64’, 2016, Hispaania, režissöör Fernando Pozo

    Reede, 7. juuli
    RETSEPTIKUNST, 52’, 2015, Hispaania, režissöör Silvia Venegas Venegas

     

    Manija Saarekeskuses

    Reede, 7. juuli
    18.00
    MEES SAABUS HOBUSEL, 15’, 2016, Iraan, režissöör Hossein Rabiei Dastjerdi
    MERERETK, 56', 2017, Soome, režissöör Jouni Hiltunen

    www.mona.ee

    © Pärnu Linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakond | Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu | Üldinfo: 444 8240 | Infotelefon: 15505 | Faks: 444 8201 | E-post: hko@lv.parnu.ee