kultuur.parnu.info
Monday, 19. November 2018
www.parnu.eewww.visitparnu.comwww.parnunoored.ee
AvalehtMeililistTagasisideSisukaartKultuurireklaam
Eesti
November 2018
Millal toimub?

Täna   |   Homme   |   Nädala jooksul   |   Kuu jooksul   |   
Mis toimub?

Kontserdid   |   Etendused   |   Näitused   |   Film/kino   |   Kirjandus   |   Tants   |   Folkloor   |   Käsitöö   |   Laat   |   Meelelahutus/klubi   |   Elav muusika/pubi   |   Sport   |   Kiriklik   |   Koolitus/kursus   |   Konverents/seminar   |   Muusikateater   |  
Toimumispaigad

Kontserdipaigad
Muuseumid / galeriid
Raamatukogud
Kultuurikeskused
Teater ja kino
Spordirajatised
Pubi / kohvik / restoran
Ööklubid
Organisatsioonid

Pärnu Linnaorkester
Koorid ja vokaalansamblid
Instrumentaalmuusika
Rahvamuusika
Kunst ja käsitöö
Tantsukollektiivid
Teater ja sõnakunst
Tähtsündmused

Tähtsündmused 2018
Tähtsündmused 2019
Otsi sündmust!

Jaanuar

5.- 13. jaanuar 2013

Pärnu Nüüdismuusika Päevad 2013

FUTURISM 2
PNP 2013 teemaks on FUTURISM 2. Süvenetakse erinevate valdkondade futuristlike kontseptsioonide sisusse ning eksponeeritakse ja esitatakse futuristlikus vaimus loodud kunstiteoseid. Kavas on sümpoosion, kontserdid, töötoad, näitused, etendused, teoste ühiskuulamised ja vaatamised. Korraldab MTÜ Eesti Arnold Schönbergi Ühing

www.schoenberg.ee


Veebruar

8.-10. veebruar 2013

Tudengite Talvepäevad

Tudengite Talvepäevad Pärnus on sündmus, millest on kujunenud omamoodi traditsioon nii TÜ Pärnu kolledži kui ka Pärnu linna jaoks. Talvepäevade üheks eesmärgiks on elavdada talvist elu Pärnus ja tutvustada Pärnut kui ülikoolilinna, meelitades siia tudengeid ja teisi huvilisi üle kogu Eesti.
Üritus on organiseeritud TÜ Pärnu kolledži vabatahtlike tudengite poolt.
www.facebook.com/home.php#!/talvekad?fref=ts


9. veebruar 2013

Rääma Folklooripidu

Rahvusvahelise Folkloorifestivali Baltica 2013 piirkondlikule ülevaatusele Nooruse Majja on oodatud üle 20 folkloorirühma Saaremaalt, Läänemaalt ja Pärnumaalt. Toimuvad esinemised folkloorikavadega, samuti ühislaulud ja -tantsud.

 

 

 4.-21. veebruar 2013

ICICLE 2013

Jääskulptuurisümpoosion
Sümpoosionil osalevatele skulptoritetiimidele antakse lähtematerjalina vormimiseks suur jääplokk, millest valmivad Pärnu linnaruumi atraktiivsed jääskulptuurid.

 

 

 

 

21.-24. veebruar 2013

THE BLUE ICICLE

Talvine bluusmuusikafestival „The Blue Icicle“ toimub 2013 aastal kolmandat korda. Lisaks kontserditele erinevates Pärnu kontserdipaikades toimuvad õpitoad ja meistriklassid nii noortele kui kogenud muusikutele, kus õpetajateks on rahvusvaheliselt tunnustatud muusikud.


16.-24. veebruar 2013

PÄRNU JÄÄFESTIVAL

Talvel, kui meri ja jõgi on jääkaanega kaetud ning uisud-suusad kutsuvad lustima, meelitab Pärnu kohale peresid üle ilma. Pärnu Jääfestival toob lumisesse kuurorti tagasi suvise melu ja laotab kümnele päevale kirju sündmustevaiba. Siin on jääd ja lund, matku ja spordivõistlusi, muusikat ja tantsu, teatrit ja töötubasid, lumepiknikke ja saanisõite. Kõige krooniks on Eesti riigi sünnipäev. Festivali ajal on Pärnus tegevust ja rõõmu igas vanuses pereliikmetele.
www.icefest.eu


23. veebruar 2013

EESTI PIDU

Eesti Pidu on Eesti Vabariigi 95. aastapäevale pühendatud kooslaulmine, mis loob ühtekuuluvustunnet ja kodumaaarmastust. Ühel laval on vabaduslaulikud, Pärnumaa koorid, saateansambel ja rahvatantsurühm Kajakas.

Märts

10.-24. märts 2013

Muusikamoos

Laste ja noorte festival
Pärnu Kontserdibüroo kutsub juba üheteistkümnendat korda maitsma laste ja noorte muusikafestivali "Muusikamoos" kontserte ja õpitubasid. Festival algab vokaalansamblite konkursiga ÜMIN ning jätkub rea erinevas stiilis ja žanris kontsertide ja õpitubadega.
Korraldab MTÜ Pärnu Kontserdibüroo 

19. märts 2013 Pärnu kontserdimajas

KOOLITANTS 2013

Festivali piirkondlik eelvoor
Eesti Tantsuagentuuri poolt korraldatav “Koolitants” on Eesti populaarseim ja suurima osalejate arvuga üritus tantsu harrastavatele noortele.

Aprill

6. aprill 2013

Pärnu Päev


Pärnu linna ajalugu ulatub aastasse 1251. Peatselt 762 aastat linna tiitlit kandnud Pärnu linna sünnipäeva on tähistatud igal aastal. Linna juubelisünnipäeva auks aga, kaks aastat tagasi, kutsuti üles Pärnu Päev, millest on saanud pärnaka päev ning suurejooneline linna sünnipäev. Pärnu päev on meelelahutust täis ning tutvustab linna ajalugu, meie oma "asju" ning pakub lahedat äraolemist ja tegevusi kogu perele. Ootame Pärnu Päevast osa saama nii pärnakaid kui linnakülalisi!

Korraldab Pärnu Linnavalitsus
Vaata lähemalt kava SIIT

 

 

6.-13. aprill 2013

Tervise- ja heaolunädal

PÄRNU KUURORT 175
6. aprillil tähistab Pärnu linn oma sünnipäeva juba traditsiooniks saanud üritusega Pärnu Päev. Üritusega algab ühtlasi tervise- ja heaolunädal, mille jooksul linnaelanikel ja -külastajatel on võimalus soodsatel tingimustel külastada spaasid ja spordiklubisid ning tasuta osa võtta paljudest üritustest. Kava hõlmab sündmusi tervisliku toidu töötubadest kuni jalgrattaorienteerumiseni välja; oma lemmiku peaks nende seast leidma igaüks. Üritustel osalejate vahel loositakse välja ahvatlevad auhinnad.

Korraldab Pärnu Linnavalitsus
Vaata lähemalt kava SIIT

 

 

10.-13. aprill 2013

V Pärnu Pärimusmuusika Päevad


Viiendat korda toimuv festival hõlmab kontserte ja koosmusitseerimisi nii algajatele kui oskajatele pillimeestele. Läbi festivalipäevade kestavad pillimängu- ja lauluõpitoad, kus pearõhk Pärnumaa pärandil ning juhendajateks valdkonnas tegusad muusikud-õpetajad. Samuti kontserdid kultuurimajades, koolides ja lasteaedades.
 

Korraldab MTÜ Loovus-Looduskoda Rannarada
www.rannarada.ee

 

20. aprill 2013 kell 16

AJAST AEGA

Lauluselts "Endla" 135. aastapäeva kontsert-etendus
Tasuta kontsert-etendus, mis tähistab Endla 135. juubeliaastat. Kaastegevad on keelpillikvartett, tantsijad, puhkpilliorkester ja saatebänd.

Korraldab MTÜ Lauluselts Endla
www.endlakoor.ee


 

 

 

 

28. aprill 2013

Seeniorlaul 2013

VII Vabariiklik seeniorlauluvõistlus
2007. aastast korraldatud isetegevuslikele laulusolistidele mõeldud võistlusest võivad osa võtta kõik asjaarmastajad-isetegevuslikud laulusolistid alates 50. eluaastast.

Korraldab MTÜ Rand
www.viaterramariana.ee/seeniorilaul

 

Mai

8. mai - 15. juuni 2013 Pärnu Linnagalerii

ILMUTUSED JA ILLUSIOONID

Pärnu mMoodsa Kunsti näitus
Peale Pärnu kunstnike on näitusele kutsutud esinema ka kunstnikud Lätist ja Leedust, kelle looming ja tegevus moodustab osa seekordse näituse alateemast.
www.linnagalerii.ee


18. mai 2013 Steineri aias

Vanade raamatute uus elu

Suur raamatulaat Steineri aias, kuhu on linlased oodatud ostma, müüma ja vahetama koju seisma jäänud raamatuid. Tutvustatakse uusi trükiseid ning õpetatakse käepäraseid nippe raamatute parandamiseks ja köitmiseks. Toimub Tartumaa luuletejate ja kirjandustegelaste loomingu esitlemine. Korraldab MTÜ Maarja-Magdaleena Gild
www.maarjamagdaleenagild.ee

 

Juuni

1. juuni 2013 Pärnu rand

Näitemäng MÜSTILISED OLEVUSED PÄRNU RANNALIIVAL


PÄRNU KUURORT 175
Lavastanud Endla teatri 2013. aasta publikulemmik Kaili Viidas. Kaasa teevad Pärnu Endla teatri näitlejad Tambet Seling, Triin Lepik ja Lauri Kink ning Pärnu Kammerkoor. Dekoratsioonid - Pärnu tunnustatud kunstnik PUSA. Kuurordiajastu muusikaga paitab kõrva pasunakoor Õnn tuli õuele. Tantsuilu loob tantsutrupp Black, Brownie and the Blondes Estonia. Müstikat näitab mustkunstnik Mikk Pärg. Demosõitudega esineb Pärnu Wakepark. Maailma pikim kuurordielevantide rida rannaliival - juhendab Pärnu skupltor Rait Pärg. Üllatused taevast, maalt ja merelt.
 

 

2. juuni 2013 Pärnu Vallikäär

Pärnu I Võimlemispidu


PÄRNU KUURORT 175
Pärnu kuurort 175. aastapäevale ja Raimond Valgre 100. sünniaastapäevale pühendatud tasuta võimlemispidu KEVADVÄRVID pakub suurepärast etendust võimlemise ilust ja võlust, kasutades selleks armastatud helilooja Raimond Valgre loomingut.
 

2. juuni 2013

PÄRNU LABAJALG 2013

Vabariiklik võistutantsimine
Võistutantsimine keskendub folkloorse tantsu hoidmisele. Tantsitakse vanu eesti folkloorseid tantse ja põhirõhk hindamisel on sammude puhtusel. Tantsimiseks on välja valitud erinevad "tantsuplatsid" - I voorus asfalt, muru, liiv, finaalis laudpõrand. Lisaks žürii otsusele saavad hinnata ka pealtvaatajad ja nii selgub publiku lemmik. Esinemisi täiendavad töötoad, mis on kantud eesti rahva traditsioonidest, nende säilitamisest ja taaselustamisest. Võistutantsimise lõpetuseks toimub simman Kuursaalis.

 

7. juuni - 30. august 2013

XI Pärnu Orelifestival

Läbi suve juuni algusest kuni augusti lõpuni reede õhtuti kelll 20.00 (v.a 2.08 ja 9.08) toimuvad orelimuusika kontserdid Pärnu Eliisabeti kirikus.
 

9. juuni – 9. september 2013

MEES JA NAINE: PÜHADUS

XX Rahvusvaheline aktinäitus
Juubelihõnguline aktinäitus hoiab traditsiooniliselt fookuses inimkeha ja -hinge ilu ning harmooniat. Sestap on sellesuvise aktinäituse alateemaks "Mees ja Naine: Pühadus".

Käesoleva suve ekspositsioon hoiab tugevasti Läänemere-mõõdet. Näitusel esinevad poola video- ja fotokunstnikud Jan Smaga ning Aneta Grzeszykowska, saksa fotokunstnikud Ewa Partumi ning Chrisopher Müller, taani foto- ja filmikunstnikud Jorgen Leth, rootsi kujur ja installatsioonimeister Andris Krisar, leedu maalija Vilmantas Marcinkevicius, samuti on esindatud kunstnikud Eestist, Soomest ja Lätist.

Korraldab SA Uue Kunsti Muuseum
www.mona.ee
7.- 8. juuni 2013 Vallikääru aasal

Hea Toidu Festival - Grillfest


Toidukultuuri festival Hea Toidu Festival - Grillfest toimub Pärnus looduskaunil Vallikääru aasal. Sissepääs on kõigile tasuta. Toimub Hea Toidu Laat, rahvalik kalapüügivõistlus ja toiduvalmistamise suurvõistlused. Avatud on suured ja väikesed restoranid ja kohvikud, toidutootjad ja maaletoojad tutvustavad oma toodangut, laste rõõmuks rajatakse festivali suur mängumaa. Erinevatel lavadel esinevad head artistid.
www.grillfest.ee 


6.-12. juuni 2013

PromFest 2013

Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival
Ooperimuusika festivali raames toimub Klaudia Taevi nimeline rahvusvaheline konkurss noortele ooperilauljatele ning suuremad ja väiksemad kontserdid Raekojas ja Pärnu Kontserdimajas. Ooperietendus.
www.promfest.ee

 

15.-16. juuni 2013

EESTI LINETANTSU FESTIVAL &

Pärnu Country 25

Tantsuline rongkäik piki Rüütli tänavat Steineri aeda, tasuta tantsukontsert. Festivali avamine Nooruse Maja Suveaias. Festivali raames on toimumas tantsulised töötoad, tantsutruppide etteasted ja vabatantsimine. Festivali pidulik lõpetamine ja suur tantsukontsert toimub Pärnu Vallikäärus.
www.estonianlinedance.com 

 

16. juuni 2013 Pärnu Vallikäär

PÄRNUMAA EAKATE SUVEPIDU

Pärnumaa eakate suvepidu kannab 2013. aastal Eestis toimuva Rahvusvahelise Folkloorifestivali Baltica 2013 pealkirja "Igal linnul oma laul". Kontsertvormis peol astuvad ülesse kõik Pärnumaa eakate folkloorikollektiivid ja vokaalansamblid, keda on ühtekokku ca 400 inimest. Vaatajale on sissepääs prii.

 

19. juuni - 7. august 2013

SUVEMUUSIKA

Seitsmel suvisel kolmapäeva õhtul toimuvad tasuta vabaõhukontserdid Ranna Kõlakojas, kus esinejateks on professionaalsed muusikud ja kollektiivid. Muusika žanriteks on swing, jazz, estraadisugemetega meeleolumuusika, jmt. Enamus muusikast on lisaks meeldivale kuulamisele ka tantsitav.
Korraldab Pärnu Kontserdibüroo
www.parnukontsert.ee


21.-22. juuni 2013

Veefestival WATERGATE

Baltimaade suurim veefestival avab suve ja pakub muusikat, veesporti ja põnevaid lõbustusi kõigile!

Festivali eelsündmused algavad 14. juunil ÜRO Veeaasta interaktiivse näitusega ning tipnevad 21. juunil muinastulede regati ja meralahingu ning 22. juunil Ewert & The Two Dragons ja Brainstorm kontserdiga.

Korraldab OÜ Pärnu Festivalid
www.watergate.ee

 

21. juuni 2013 kl 18 Pärnu kesklinna kai

TERE PÄRNU SUVI

Suurejooneline suve avamine Pärnus!

PÄRNU KUURORT 175
22. juuni 2013

PÄRNUMAA VÕIDUPÜHA MARATON

Pärnu suvi toob Suvepealinna melu nautima spordirahva, sest 22. juunil joostakse taas Pärnumaa Võidupüha maratoni. Kogu pere spordipeo distantsivalikus on kuninglik maraton, poolmaraton, Watergate'i käimisretk ning lastejooksud. Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus Toril süüdatud mälestustuli rändab jooksjate kantuna mööda ajalooliste ja loodusvaatamisväärsustega palistatud rada Vabariigi sünnilinna, et juba järgmisel päeval süttida Võidupüha tähistavaks võidutuleks. Erakordselt kaunis rada, sportlasi innustav suviselt muretu publik ning võimas emotsioon, mis kaasneb lõpujoone ületamisega Pärnu kesklinnas - need on märksõnad, mis iseloomustavad sündmuse atmosfääri.
Korraldab Pärnumaa Spordiliit koostöös omavalitsuste ja teiste partneritega.
www.2silda.ee

 

22. juuni 2013

RÄÄMAPARGI JAANITULI

Seitsmeteist aasta jooksul on traditsiooniks saanud Räämal jaanituld pidada. Pidu ilmestavad rahvamuusikud, külapillimehed ja rahvatantsijad. Esineb Voldemar Kuslap. Jaaniloitsu saatel süüdatakse jaanilõke. Korraldab Pärnu Aianduse ja Mesinduse Selts


23. juuni 2013 kell 19.00 Nooruse Maja Suveaias

NOORUSE MAJA JAANITULI

Jaanituli on alati oodatud ja rahvarohke sündmus, mis tähistab suve algust. Mõnus tantsubänd JOLLER, võistlused, esinejad ja mängud, süüdatakse lõke.
Korraldaja MTÜ Rääma Noorte Ühing Noorus


www.noorusemaja.ee

 

 

26.-29. juuni 2013

Pärnu Linnamaalijate Sümpoosion

Linnamaalijate sümpoosion leiab eeloleval suvel aset üheteistkümnendat korda. Tegemist on rahvusvahelise kultuurisündmusega, kus eri paigust pärit maalikunstnikud töötavad koos suvises Pärnu linnakeskkonnas. Lõpptulemusena valmivatest omanäolistest töödest avatakse näitus.


 


27. - 30. juuni 2013

SUMMER CUP 2013

Rahvusvaheline Noorte Jalgpallifestival
Pärnu Summer Cup 2013 on järjekorras üheteistkümnes rahvusvaheline suvine noorte jalgpalliturniir. Turniir toimub sarnaselt eelmistele aastatele Pärnu ja Paikuse staadionitel. Turniiri raames toimuvad ka traditsioonilised üritused , sh. suurejooneline avarongkäik, mis kulmineerub turniiri piduliku avamisega Pärnu kesklinnas


www.summercup.org
 

 
28. - 30. juuni 2013

Pärnu Hansapäevad 2013

Pärast Rahvusvahelisi Hansapäevi 2010. aastal jätkavad Pärnu kui hansalinna traditsioone iga-aastased kohalikud Pärnu Hansapäevad. Uue ilme saanud Vallikääru aasal pakutakse meelelahutust ja kauplemisvõimalusi nii linlastele kui linna külalistele.
Korraldab MTÜ Pärnu Hansa Kultuuurikoda


hansa.parnu.ee

 


28. - 30. juuni 2013

XII Pärnu Harmonica Festival

Pärnu Suupillifestival ja konkurss Baltic-Nordic Open
Pärnu Suupillifestival on suurim ja tuntuim suupillifestival Põhja- ja Baltimaades. Sellele Pärnu kultuurisuves traditsiooniliseks kujunenud rahvusvahelisele muusikasündmusele on oodatud nii harrastajad kui professionaalsed mängijad.

Korraldab MTÜ Suupilliklubi Piccolo 

28. - 30. juuni 2013

Pärnu Liivaskulptuuride Festival

PÄRNU KUURORT 175
Pärnu rannas toimuv liivaskulptuuride festival, millest võtavad osa kunstnikud Eestist ja mujalt maailmast. Festivali raames valmivad rannas liivaskulptuurid, milles läbiva teemana on kajastatud Pärnu kuurort.

Juuli

6.-27. juuli 2013

Pärnu IN Graafika Festival 2013

Tänapäeva graafika mõtestab lahti ja otsib arengusuundi mitmetest erinevatest kultuurivaldkondadest. Festivalil osaleb kogu Eesti graafikaparemik ning näitused on avatud erinevates Pärnu näitusesaalides. Lisaks avatakse Eesti Kunstiakadeemia tudengite töödest noortenäitus, toimub kunstilaat ja tänavatöötoad.

 

1.-7. juuli 2013 Pärnus

XXVII PÄRNU FILMIFESTIVAL

Kuna aasta 2013 on üleriigiline kultuuripärandi aasta, siis eriprogrammina tutvustatakse filmifestivalil rahvuslikku kultuuripärandit. Uuendusena pööratakse sel aastal enam tähelepanu ka laste ja noorte kaasamisele nii filmialastesse töötubadesse kui ka lastefilmide aruteludesse.
Korraldab Pärnu RVA Ühing

www.chaplin.ee

 

4.-6. juuli 2013

Konkurss-festival Pärnu Ballaad

Raimond Valgre 100. sünniaastapäevale pühendatud rahvusvaheline pop- ja jazzlauljate konkurss "Pärnu Ballaad 2013" raames toimuvad õpitoad, kontserdid kohvikutes ning suur konkursikontsert.
www.valgre.ee

 

5.-6. juuli 2013

Muusikafestival KUMMARDUS VALGRELE

Tuntud helilooja ja muusiku Raimond Valgre 100. sünniaastapäevale pühendatud muusikafestivalil tuuakse lisaks festivali tipphetkeks olevale suur galakontsert Ammende Villa aias muusikat ka teistesse Pärnu suvistesse paikadesse.

www.kummardusvalgrele.ee

 

5.-7. juuli 2013 Pärnus

ALOHA Kite Challenge

ALOHA Kite Challenge on lohesurfivõistlus. Võistluse käigus selgitatakse Eesti meister lohesurfi freestyle, race distsipliinis. Põneva vaatemängu paremaks jälgimiseks ehitatakse pealtvaatajate jaoks randa tribüünid. Toimub ka demonstratsioon wakestyles e. pargisõidus, mis on publikule väga atraktiivne. Soovijad saavad osaleda lohesurfi, purjelaua ja skimboardi õpitubades. Rannaliivale paigaldatud laval esinevad muusikud.

www.aloha.ee

 
10. juuli -10. august 2013 Pärnu Uue Kunsti Muuseumis

SUVEAARIA

Kunstide süntees
SUVEAARIA on seitsmendat korda toimuv suvepealinna muusikateatrifestival. Tipphetki pakuvad ooperižanri sünniaega viiv Monteverdi sarmikale muusikale põhinev etendus MAGUS VALU ja nüüdisheliloojate teostest koosnev inimhäält ja elektroonikat ühendav etendus KAUGE ARMASTUS. Festivali kunstiline juht on Andrus Kallastu. 

www.ooper.parnu.ee


10.-21. juuli 2013 Pärnu Vanalinna Põhikooli võimla

SELJATAS SADA MEEST

Endla suvelavastus

Tõsielulistest tegelastest ja sündmsustest ning Andres Ehini samanimelisest krimiromaanist ainest saanud lavastus räägib kahest Eesti naismaadlejast, kes Georg Lurichi kõrval 20. sajandi esimesel poolel mitmel pool maailmas laineid löövad. Peaosades Triin Lepik ja Kaire Vilgats.

Korraldab SA Endla Teater

www.endla.ee11.-14. juuli 2013

SAX.FEST

Pärnu Rahvusvaheline Saksofonimuusika Festival

Festival toob Pärnusse saksofonimängu ja -muusikahuvilised kõikjalt Eestist ja ka mujalt maailmast. Kontserdid toimuvad erinevates paikades kaasates linnaruumi ja külalisi. Saksofonimängu huvilistele korraldatakse meistriklassid.

 

www.saksofon.ee

 

 

 

 

 

 

12.-13. juuli 2013 Pärnus auto24ringil

GRIND FEST

12.-13. juulil toimub Pärnus auto24ringil selle suve suurim elektroonilise tantsumuusika festival Grind Fest. Kahepäevasel üritusel astub üles 32 artisti meilt ja mujalt. Kui varem on olnud Grind pigem drum&bass'i ja dubstep'i üritus, siis seekord näeme lavalaudadel üles astumas ka teiste žanrite viljelejaid. Festivali peaesineja on eestlane Mord Fustang.

Grind Fest toimub Pärnus äsja maailmatasemele renoveeritud auto24ringil. Telkimise ja parkimisega kindlasti probleemi ei teki, kuna uus keskus on ehitatud kuni viiekümne tuhande külastaja teenindamiseks.

www.grind.ee

 

12.-14. juuli 2013

BELL FORCE. Festival JÄÄB ÄRA, VABANDAME!

Rahvusvaheline käsikellafestival
Omanäoline käsikellafestival, mis toimus Pärnus esmakordselt 2010. aastal. Korraldaja: Pärnu Käsikellastuudio MTÜ.

 

13.-14. juuli 2013

MÄNGIME-LAULAME KOOS

Vabariiklik külapillimeeste kokkutulek
Eestimaal on tuhandeid iseõppinud pillimehi, kes on samas meie rahvakultuuri hoidjad. Suvine kokkutulek Pärnus on kohaks, kus kuulata teisi ja õppida üksteiselt. Toimub pillinäitus ja fotonäitus möödunud kokkutulekutest, Suur Suvekontsert Nooruse Maja suveaias, kontserdid Lastepargis ja Ranna Kõlakojas. Korraldab Pärnu Aianduse ja Mesinduse Selts.16. - 23. juuli 2013

Rahvusvaheline PÄRNU MUUSIKAFESTIVAL. JÄRVI AKADEEMIA

Kunstiline nõustaja Paavo Järvi
Pärnu muusikasuve üks olulisemaid sündmusi Rahvusvaheline Pärnu Muusikafestival pakub palju kõrgetasemelisi kontserte. Esinevad tippmuusikud Eestist ning välismaalt kõrgetasemelistes orkestri- ja kammermuusikakooslustes. Festivali kunstilise poole kujundavad dirigendid Neeme, Paavo ja Kristjan Järvi. Järvi Akadeemia raames saab suvepealinn Pärnust kümneks päevaks Eesti muusikahariduspealinn. Tipptasemel õpet saavad dirigendid, heliloojad, orkestrimuusikud. Toimuvad publikule avatud meistriklassid.

www.jarvifestival.ee24. juuli - 11. august 2013 Endla teater

Endla lavastuste paremik

Teatrimajas etenduvad Endla lavastuste paremikku kuuluvad teatritükid.

Korraldab SA Endla Teater

 

www.endla.ee

 

 

26.-27. juuli 2013 Pärnu rannaliival

MONSTER MUSIC FESTIVAL 2013

Suvine tantsumuusikafestival

Pärnu rannas toimuv suvine festival.

PEAESINEJAD: KERLI, Alex Gaudino (IT), Milk & Sugar Live (GER), Matrix & Futuruebound (UK). Lisaks parimad Eestist: Tiger Milk, Põhja-Tallinn, Bombillaz, Outloudz, Kermo Hert & Tanja Mihhailova live, Grind DJ's - Mhkl & K-Sein, Beats With Benefits, Planeet ja paljud teised.

www.facebook.com/monstermusicfestival29. juuli – 3. august 2013

Pärnu Bluusipäevad 2013

Rahvusvaheline bluesfifestival hõlmab lisaks kontsertidele erinevates Pärnu kontserdipaikades ka meistriklasse nii noortele kui juba kogenud muusikutele.
Korraldab Pärnu Bluesiklubi

August

2.-3. august 2013

PÄRNU XVI GILDIPÄEVAD

Gildipäevad pakuvad linlastele ja linna külalistele ehedat ja ausat käsitööd, tutvustavad gildilaadseid ühendusi kogu Eestis ning toetavad kohalikke käsitöötraditsioonide edasikestmist ja elujõulisust. Sündmus toimub Maarja-Magdaleena Gildis, Steineri aias ja nendega piirnevatel väiksematel ajaloolistel südalinna tänavatel.
Korraldab Maarja-Magdaleena Gild

 

 

2.-4. august 2013

Pärnu XV Portselanipäevad

Portselanipäevad pakuvad portselanimaalijatele võimalust täiendada oma oskusi professionaalide käe all. Publikule on avatud rahvusvaheline portselanimaali näitus.

 

1.-18. august 2013

PÄRNU FRINGE FESTIVAL

Pärnu Rahvusvaheline Kunstide Festival
Mis saab siis, kui kallata erinevad kunstid ühte patta? Saab esmakordselt toimuv Pärnu Fringe Festival, mis koondab enda alla kahe nädala jooksul toimuvad kultuurifestivalid.

Pärnu Fringe põletab, liidab, toetab ja eraldab. Tänavakunst, uus teater, aktsioonid, kontserdid. Erinevate valdkondade artistid ja kunstnikud saavad kokku ja loomejõu plahvatuse tulemusena saab publik näha midagi erakordset.

Augustis on Pärnus tore olla!

www.parnufringe.ee

 

3.-17. august 2013

TEATER ÜHENDAB. NEATA Noorte Teatrikursus

Uue Teatri Festivali DE FACTO raames toimuval teatrikursusel osalevad noored näitlejad ja lavastajad kaheksast erinevast riigist.

Koos õpitakse, jagatakse ja mõeldakse välja. Kursuse tulemusena sünnib kolm uues teatrikeeles kõnelevat lavastust, mida etendatakse juba DE FACTO festivali OFF-programmina. Lisaks viiakse läbi teatriteemalisi töötubasid linnanoortele ja korraldatakse ühekordseid teatriaktsioone Pärnu tänavatel. Teater saagu!

www.parnufringe.ee/neata  

 

10.-12. august 2013

Uue Teatri Festival DE FACTO 2013

Õiguslikust alusest olenemata
"De Facto" teatrifestival on välgatus. Välgatab aga tavaliselt siis kui plahvatab. Ja "De Facto" toob Pärnusse nädalaks ajaks täpselt nii palju kaasaja teatrit, et plahvatuskuma on kuulda ka Eesti teises otsas. Nädala jooksul tulevad Pärnut külastama rahvusvahelised teatritegijad, kes etendavad teatristiile, mida muidu ehk tavalistel argipäevaõhtuti lavalaudadel näha ei saa. Programmi on valitud viis rahvusvahelist truppi, kes teevad kõik endast oleneva, et publikut haarata ja liigutada. Lisaprogrammina jõuavad Pärnu ka 20 noort näitlejat-lavastajat kaheksast eri riigist ja nende loomejõust sündivaid etendusi võib festivali jooksul näha nii suvepealinna tänavatel kui lavadel. Soovijatel on võimalik osaleda uue teatri teemalistel loengutel ja õpitubades, mida viivad läbi professionaalsed teatritegijad.

www.parnufringe.ee

 

10.-14. august 2013

SÕNUM SEINAL

Tänavakunsti festival
Fringe Festivali alaosana toimub esmakordselt Eesti suurim tänavakunsti festival Sõnum Seinal, mis koondab Pärnusse kunstnikke nii Eestist kui välisriikidest. Festivali eesmärgiks on tutvustada avalikkusele selle Eestis kiirelt leviva kunstižanri erinevaid vorme, nagu maal, skulptuur, installatsioon, grafiti ja šabloonikunst, käsitledes ühtlasi avalikus ruumis tehtava kunstiga kaasnevaid murekohti. Festival juhib tähelepanu tänavakunsti linnapilti rikastavale mõjule ja kutsub üles oma igapäevast ümbrust värske pilguga vaatama, et sõnum ei jääks märkamata. Sõnum Seinal programm kannab hariduslikku ning avalikku diskussiooni õhutavat eesmärki, millele aitavad kaasa väitlused, ümarlaud ning temaatiline filmiprogramm. Diskussioonides osalevad tänavakunsti subkultuuri uurinud kultuuriteadlased, poliitikud, kunstiajaloolased, kunstnikud ning teiste valdkondade esindajad. Festivalil valminud teosed jäävad Pärnu linna avalikku ruumi kõigile vaatamiseks.

www.parnufringe.ee

 

10. august 2013

Tänavafestival AUGUSTIUNETUS

Kunstide öö Pärnus
Tänavafestivali idee on kantud Pärnu kuurordi ajaloost, seetõttu paiknevad festivali toimumiskohad Pärnu ajaloolise kuurordi piirkonnas. Keskseks trajektooriks on Supeluse tänav. Festival pakub eri tüüpi elamusi vabas õhus – tänavamuusikat, öökino, tantsu- ja teatrietendusi, kirjanduskohtumisi, pargikontserte, näitusi, koduaiakohvikuid. Korraldab MTÜ Kastan Taskus

www.augustiunetus.ee

 


14.-17. august 2013

MONOMAFFIA

Pärnu Rahvusvaheline Teatrifestival
"Monomaffia" erineb teistest Eesti teatrifestivalidest keskendudes eeskätt näitlejale kui kesksele tegijale teatris, ilma kelleta ei saaks teater kuidagi toimida. Monolavastused võimaldavad intiimset ja erilist kontakti näitleja ja publikumi vahel. Kuna näitlejal pole laval partnereid, muutub vaatajate osalus eriti oluliseks sünergia loomisel. Igal hetkel sünnib roll ja ühtlasi lugu.

www.monomaffia.ee  30.-31. august 2013 Vallikääru aasal

PÄRNU TAIMELAAT. Sügis 2013

Pärnu Aiaklubi ootab osalema esimesele Pärnu Taimelaadale Vallikääru aasal. Laadal kaubeldakse ainult aia ja taimedega seonduvatel teemadel: seemned, istikud, aiasaadused, mesi, aiatööriistad, aiatehnika, aiamööbel jne.

Kahel päeval on kavas loenguprogramm erialastel teemadel oma ala spetsialistidelt, töötab laste meisterdamisnurk ja on võimalus rohevahetuseks. Avatud 30. aug kl 12-19, 31. aug kl 9-18

Korraldab MTÜ Pärnu Aiaklubi

www.parnuaiaklubi.ee

 

31. august 2013 Pärnu rannas

Muinastulede öö

1990ndatel aastatel soomlaste poolt taaselustatud viikingiajastust pärinev märgutulede tava on nüüdseks muutunud traditsiooniks ka Eesti rannikualadel. Tänapäeval on muinastulede öö ideeks ühtsuse propageerimine Läänemere riikide seas. Selle nimel süüdataksegi augustikuu viimasel laupäeval lõkked nii Soome ja Rootsi rannikul kui Baltimaades ja Läänemere lõunarannal.

 

September

30. august - 1. september 2013

Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks

Legendaarne spordipidu kutsub jälle, kutsub tuhandeid! Suvepealinn muutub Eesti spordipealinnaks, sest just siis on kavas olümpiamedallisti Jüri Jaansoni nime kandev Kahe Silla jooks ja teised sportlikud tegevused. Tegevust jagub kogu perele. Kavas on jooks, käimine ja kepikõnd, ratastoolisõit, lastejooksud, veespordisündmused, koertespordiüritused ning Pärnumaa rahvasporditurg. Esimest korda peetakse jooksu teemaline konverents.

Eesti Linnajooksude sarja kuuluvat jooksu organiseerib Pärnu Kahe Silla Klubi. www.2silda.ee

 

7. september - 16. november 2013 laupäeviti kell 16.00
Pärnu Eliisabeti kirikus

Kontserdisari MUSICA SACRA

Kohtumispaik laupäeval kell neli. Sügis 2013

Pärnu professionaalsete muusikute kontserdisari, mis kannab ette Pärnu heliloojate muusikat, andes seejuures kohalikele interpreetidele võimaluse teostada kunstiliselt eredaid kontserdkavu. Samuti kaasatakse kõrgel tasemel külalismuusikuid. Pärast iga kontserti toimub esinejate ja publiku vestlusring. Kontserdisarja korraldab Pärnu Ooper. Sarja kunstiline juht on Andrus Kallastu. www.ooper.parnu.ee

 

21. september 2013 Maria talus

OKTOOBERVEST

10 tundi kuldset pidu algusega kell 13.00. Esinevad Piccolo Folk, Bierbrauchen und Bratwurst Blechblaser, Kukerpillid. Toimub tõuloomade näitus.

Õlut ikka hea! www.maria.ee

 

 

29. september 2013

Pärnumaa VI Rattaretk

Mõnus rattaretk kõigile, stardiga kell 12.00 Pärnu Vana silla juurest. Distantsid u. 20 ja 24 km. Miniretk lastele kell 10.30 (vanuserühmad kuni 6-aastased ja 7-9-aastased - registreerumine koapeal). Südametelgis tasuta tervisetestid.

Retkele eelregistreerimine kuni 27. septembrini Pärnumaa Spordiliidu kodulehel www.psl.ee või Port Artur 2 infopunktides.

Oktoober

oktoober 2013

Nooruse Selts - 90

Nooruse Seltsil läheneb 90. sünnipäev. 1923. aastal asutatud selts tegutseb tänaseni 1935. aastal valminud majas Rohelisel tänaval ja tähistab tänavu 90. juubelit.

14.10-10.11 näitus "Nooruse Maja" O. Esna ja B. Sõmeri erakogudest
18.10 rahvapidu ans. Syrius
26.10 avatud uste öö Ans Audru Jõelaevanduse Punt, rahvatantsurühm Nooruse Vöö, kõhutantsutrupp Hessa, Pärnu Linedancers, Pärnu Rahvateater. Tegevusi kogu ööks
01.11 konverents "Nooruse Selts 90"
09.11 rahvapidu ans. Piccolo Folk

www.noorusemaja.ee

 

4.-6. oktoober 2013 Kihnu saarel

Kihnu Viiulifestival

Festivalil saab kuulda kõiki parimaid Eesti viiuldajaid austamas Kihnu viiulitraditsioone. www.kultuuriruum.ee

 

5. oktoober 2013

LAULUMADIN - Jääb ära, vabandame!

 

24.-26. oktoober 2013

XXXI Pärnu akordionimuusika festival

Festivali eesmärk on Eesti ja välismaa solistide ja ansamblite tutvustamine. Festivalile ootame esinejaid Lätist, Leedust, Soomest ja Eestist kokku 150 osavõtjaga. Korraldaja Accordion Music Group. www.hot.ee/t/tremoloao

 

27. oktoober 2013

Kahe Staadioni jooks

Pärnu Kahe Silla klubi hooaja lõpp tähistab Pärnus toimuv Kahe Staadioni jooks ning käijatele/kepikõndijatele mõeldud Kahe Staadioni retk. Start retkele antakse Pärnu Raeküla staadioni kõrvalt. Jooks on ühtlasti klubi kolmikürituse viimaseks etapiks. www.2silda.ee

November

8.- 24. november 2013

Sügisulg 2013

Pärnu linna ja maakonna noorte solistide konkurss
Alates 2003 tegutsev konkurss on innustanud Pärnu linna ja maakonna noori tegelema solistiõppega. Aasta-aastalt on tõusnud nii konkursil osalejate arv kui esitatava kvaliteet. Konkursil osalevad 3-19 aastased lauluhuvilised. Ligikaudu 200 noort solisti kuulatakse üle eelvoorudes novembri alguses ja kuuldu põhjal teeb asjatundlik žürii valiku, kes pääsevad esinema lõppkontsertidele. Eelvoorud 8., 9. ja 10. novembril. Finaalkontserdid 22. ja 24. novembril. Korraldab MTÜ Pärnu Kontserdibüroo. www.parnukontsert.ee

 

13. november - 7. detsember 2013

Pärnu kunsti ülevaatenäitus 2013

Pärnu kunsti ülevaatenäitused on kujunenud iga aastaseks traditsiooniks. Näitusest on võimalus osa võtta kõigil Pärnu kunstnikel ja osavõtt on olnud alati rohkearvuline. www.linnagalerii.ee

 

Detsember

1. detsember 2013

ESIMENE ADVENT


Kell 14.30 olete oodatud Pärnu Eliisabeti kirikusse, kus lauldakse kaunimaid jõululaule. Kell 16.00 jätkub kontsert Rüütli platsil, jõulumuusikat esitavad Puhkpilliorkester Saxon ja solistid. Samuti süüdatakse esimene advendiküünal ja toimub advenditule jagamine, mida saavad kõik soovijad endale küünla või laternaga koju kaasa viia. Süttivad Pärnu jõulutuled. www.parnu.ee

 
 

1.-8. detsember 2013 Uue Kunsti Muuseumis

KIHNU JÕULUPUU

Kihnu kultuuri päevad

Esimesel advendil süüdatakse küünlad Uue Kunsti Muuseumis Kihnu jõulupuul, mis teatavasti pole kuuks. Milline puu saare metsast linna jõuab ning kuidas ta päev-päeva järel kaunimaks muutub, seda saavad kõik huvilised näha Kihnu kultuuripäevadel. Igal päeval on oma teema, oma eeskõnelejad ning eeslauljad. Kõik huvilised on teretulnud vaatama, maitsma ja ka ostma kihnlaste meistritöid. Lisaks naite käsitööle, kihnu leivale, kalale, hoidistele ja Kihnu-ainelistele raamatutele saab kaasa elada ka filmidele elust Kihnus ning Manijal. www.mona.ee

 

5.-17. detsember 2013

KOIDULA NÄDAL

Lydia Koidula 170. sünniaastapäevale pühendatud nädal Pärnus

N 05.12 Teaduskonverents "200. aastat emakeele uurimist" Pärnu muuseumis
R 06.12 XVII Üleriigiline Koolinoorte etlejate konkurss "Koidulauliku valgel" ja etendus "Viru laulik ja Koidula" Koidula muuseumis
T 10.12 Kohtumisõhtu poetess MAARJA KANGRO ja etendus "Viru laulik ja Koidula" Koidula muuseumis
N 12.12 Lydia Koidula sünnipäev XVII Üleriigilise koolinoorte etlejate konkursi "Koidulauliku valgel" finaal Koidula muuseumis. Kohtumisõhtu poetess LEELO TUNGLA
T 17.12 Kohtumisõhtu poetess KRISTIINA EHIN ja muusik SILVER SEPP Koidula muuseumis

www.parnumuuseum.ee

 

18.-23. detsember 2013 Martensi väljakul

PÄRNU KESKUSE JÕULUTURG

Turg ootab külastama iga päev kell 12-18

Jõuluturu ajal on K-R 17-18 ja L-P 12-14 avatud jõuluvana postkontor ning toimuvad tegevused lastele.

Esmaspäeval, 23.12 esineb kontserdiga Maarja-Liis Ilus.

Lisaks avaneb 3.-4. jaanuaril 2014 NÄÄRITURG!

www.parnukeskus.ee

 

 

 
 

21. detsember 2013

VALGUSE VÕIT PIMEDUSE ÜLE

Toomapäeva tule- ja tantsuetendus

Alates 2004. aastast korraldatud tule- ja tantsuetendusega raames toimub Pärnu linnas jõulurahu väljakuulutamine!

 

 

 

 

Kalendri on koostanud Pärnu Linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakond. Andmeid täiendatud viimati novembris 2013. Koostajad ei vastuta sündmuste korraldajate poolt tehtavate muudatuste eest. Jälgi kava!

Ilm Pärnus

1.1 °C
kirdest 3 m/s
Uudised ja teated

Lisa sündmus

Registreeru kasutajaks

© Pärnu Linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakond | Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu | Üldinfo: 444 8240 | Infotelefon: 15505 | Faks: 444 8201 | E-post: hko@lv.parnu.ee